6:30:27     چهارم آبان 1399
 
     
 
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
      صحت خدمات و مطالب مندرج در سایت به عهده آگهی دهنده است *** با ارسال عدد 1 و یا تماس با شماره ( 09120039250 ) میتوانید جهت ثبت و سفارش آگهی های خود اقدام نمایید    
مقالات
 

نقش بازی های فکری در تقویت هوش کودکان

 

نقش بازی های فکری در تقویت هوش کودکان
امروزه محصولات متنوعی از جمله کتاب ، اسباب بازی ، دی وی دی ، نرم افزار و برنامه های آموزشی برای تقویت هوش کودکان در فروشگاهها به فروش می رسد . بازی و اسباب بازی ها بهترین انتخاب برای تقویت هوش کودکان در سنین مختلف است . بازی یک راه سرگرم کننده برای یادگیری ، پیروی از قوانین ، تمرکز ، تفکر خلاقانه و انظباط است که تقویت هوش ، کودکان کمک می کند . بازی های فکری متنوع موجب می شود که کودک از مغز خود استفاده بیشتری کرده و سعی کن با تفکر و تمرکز بیشتر ، راه حل مناسبی برای انجام بازی پیدا کند . هرچه کودک از ذهن خود بیشتر کار بکشد ، هوش او بیشتر ده و قدرت ذهن او برای حل مسائل سخت ، تقویت می شود . به طور کلی بازی و اسباب بازی ها بهترین راه برای تقویت هوش کودکان هستند و در ادامه به چندین بازی و اسباب بازی بسیار سودمند برای آنها اشاره می کنیم .
اسباب بازی های مفید برای تقویت هوش کودکان
لگو اسباب بازی مفید برای تقویت هوش کودکان : یک مطالعه اخیر در دانشگاه واشنگتن در سیاتل نشان می دهد که لگو ، مفیدترین اسباب بازی برای افزایش خلاقیت کودکان نوپا است و باعث می شود کودک بتواند با قرار دادن لگو ها روی یکدیگر بر اساس اندازه و یا رنگ ، اجسام مختلفی بسازند . استفاده از لگو باعث می شود که کودک به مرور زمان از ذهن خود برای ساختن اجسام خاصی که دوست دارد ، کار بیشتری بکشد ، به همین دلیل است که این اسباب بازی بهترین انتخاب برای تقویت هوش کودکان است .
فنجان های پلاستیکی برای حمام : اندازه های مختلفی از لیوان های پلاستیکی مخصوص کودکان را خریداری کنید و زمانی که کودکانتان را حمام می برید این لیوان ها را به او بدهید تا با پر کردن آنها و ریختن آب از لیوان کوچکتر به بزرگتر ، مفهوم کمتر و بیشتر را بفهمد . همین بازی های ساده ، نقش موثری در تقویت هوش کودکان دارند.
ذره بین ساده ترین اسباب بازی برای تقویت هوش کودکان : استفاداز ذره بین برای کودکان بسیار جذاب است ، زیرا آنها می توانند اجسام را از فاصله نزدیک و با بزرگ نمایی بیشتر ببیند و به آنها از نزدیک توجه کنند . توجه و تمرکز روی اجسام ، با استفاده از ذره بین موجب تقویت هوش کودکان می شود .
اسباب بازی های کوچک : حتما دوران کودکی خودتان را به یاد می آورید که والدینتان برای شما ست های ظروف آشپزخانه و یا پزشکی می خریدند . این وسایل بازی ، به کودک کمک می کند تا در عین بچگی ، کارهای بزرگتراز سنشان انجام دهند و قدرت پردازش ذهنشان بیشتر شود . ساز های کودکانه ( گیتار ، ارگ و غیره ) نیز برای تقویت هوش کودکان بسیار مفید است و در عین حال بازی کردن با این اسباب بازی ها به کودکان لذت می بخشند .
لوازم هنری مناسب برای تقویت هوش کودکان : مداد رنگی ، دفتر نقاشی و خمیر بازی ذهن کودک را خلاق می کند . کودک سعی میکند با استفاده از این وسایل ، تصویر زیبایی بکشد و یا جسم زیبایی را بسازد و اگر در اوایل ، شما نیز به او کمک کنید ، به سرعت برای کشیدن خلاق می شود . اگر به دنبال راهی برای تقویت هوش کودکان خود هستید ، این وسایل را برای آنها بخرید تا ذهنشان خلاق و هوشمند شود .
بازی های موثر در تقویت هوش کودکان
بازی انو برای تقویت هوش کودکان : بازی کارتی انو را می توان با دونفر یا بیشتر بازی کرد ایت بازی کارتی برای سنین مختلف ( رنگ ، اعداد ، و کلمات ، برای سنین بالا تر و شخصیت های کارتونی مانند شاهزاده خانم دیزنی برای سنین پایین تر ) طراحی شده است . به زور کلی این بازی برای تقویت هوش کودکان پیش دبستانی تا 9 سال مناسب است . این بازی فکری بسیار هیجام انگیز است که نیاز به توجه و تمرکز زیادی دارد . از آنجایی که توجه مهم ترین نیاز کودک است ، بازی اونو به آنها کمک می کند تا مهارت توجه را بیاموزند ، زیرا در این بازی باید کارت های هم رنگ یا هم شخصیت را پیدا کنند .
تقویت هوش کودکان با بازی های چند نفره بینگو : این بازی برای کودکانی که هنوز اعداد و حروف را نمی شناسند ، بسیار مناسب است . شما می توانید نوعی از این بازی را خریداری کنید ، که اشکال ، رنگ ها و یا اسباب بازی های روزمره و مجذوب کودکان مانند ماشین و حیوانات هستند . کودک با انجام این بازی ، مهرت گوش دادن ، یادگیری و حافظه را می آموزد . از مزایای دیگر این بازی ، تقویت توانایی تجسم اشکال و اشیا ( سپس حروف و اعداد ) و مطابقت آن ها در کودکان است و انجام این بازی در دوران کودکی به آنها در یادگیری خواندن و انجام محاسبات ریاضی کمک می کند . در واقع این بازی برای تقویت هوش کودکان بسیار موثر بوده و یکی از انتخاب های هوشمندانه برای آن ها است .
تقویت هو کودکان با بازی دومینو : دومینو بازی است که به وسیله قطعه های مستطیلی کوچکی انجام می شود . یک دست دومینو معمولا از 28 دومینوی مستطیلی تشکیل شده است که هر کدام ، دو مربع کنار هم هستند و روی هر مربع 0ريا، 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، یا 6 نقطه ویا عکس شخصیت های کارتونی وجود دارد . در بازی دومینو باید زنجیره ای از دومینو ها بسازید ، در واقع با یک دومینو شروع می شود و برای اضافه کردن یک دومینو جدید باید یکی از مربع های آن را با مربعی در یکی از دو انتهای زنجیره موجود جفت باشد . این بازی علاوه بر این که یک راه خوب برای شناساندن اعداد و یا اشیا به کودکان است ، به کودک شما کمک می کند تا الگوها را تشخیص دهد . از آنجایی که این بازی به فکر نیاز دارد ف برای تقویت هوش کودکان بسیار مفید است .
بازی مونوپولی و تقویت هوش کودکان : موضوع بازی مونوپولی تلاش برای در دست گرفتن انحصار خانه های خاص در زمین بازی است . این بازی که توسط یک شرکت آمریکایی طراحی شده است و با نام روپولی و ایروپولی شناخته شده است ، راهی بسیار عالی برای آموزش صبر ، پشتکار ، انعطاف پذیری ، صرفه جویی ، بودجه بندی ، و برنامه ریزی مالی و همچنین نحوه انطباق با تغییرات ناگهانی به کودک است . کودک برای اینکه بتواند در این بازی پیروز شود ، باید توجه زیادی داشته باشند و به صورت موثر فکر کنند . این بازی روشی بسیار قدرتمند برای تقویت هوش کودکان است .
انواع بازی فکری : کافی است به اسباب بازی فروشی مراجعه کنید تا بتوانید انواع مختلفی از بازی های فکری را برای تقویت هوش کودکان خود بیابید . بازی های فکری متنوعی برای سنین مختلف در فروشگاه ها فروخته می شوند که می توانند هوش آن ها را تقویت کند . سعی کنید حداقلیک ساعت در روز زمانتان را برای انجام بازی فکری با کودک با کودک خود بگذرانید تا به مرور زمان ، رشد ذهنی زیادی را در کودکانتان حس کنید .
www.70sibshop.ir
www.70sib.ir


همه آگهی های User-1 را ببینید.
مشخصات آگهی :
تاریخ ارسال آگهی: 1396/09/23 12:13:07 ب.ظ
تاریخ انقضای آگهی: 1399/09/23
موقعیت آگهی:تهران (تهران )
تعداد بازدید کننده : 465  بار 
مشخصات آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی: User-1
تلفن: 95 00 002 0915---  
 
عبارات کلیدی:
نقش بازی های فکری در تقویت هوش کودکان,امروزه محصولات متنوعی از جمله کتاب ، اسباب بازی ، دی وی دی ، نرم افزار و برنامه های آموزشی برای تقویت هوش کودکان
ارسال پیام
تماس با User-1  در مورد این آگهی متن پیام:
نام و نام خانوادگی شما: 
ایمیل شما:
عنوان پیام:
 
 
 

کلمات کلیدی مرتبط:
     
 
کلمات کلیدی
     
 گروه آگهی:
   
 
 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک

0.14 ثانیه.