6:42:30     چهارم آبان 1399
 
     
 
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
      صحت خدمات و مطالب مندرج در سایت به عهده آگهی دهنده است *** با ارسال عدد 1 و یا تماس با شماره ( 09120039250 ) میتوانید جهت ثبت و سفارش آگهی های خود اقدام نمایید    
مقالات
 

با حرکات کششی در ورزش ، بیشتر آشنا شویم ...

 

با حرکات کششی در ورزش ، بیشتر آشنا شویم ...
چگونه کشش انجام دهیم ؟
بهترین کشش ، کشش آهسته و ارام است . در هنگام انجام کشش ، کشش خود را 10 تا 30 ثانیه نگه دارید . از کشش بیش از حد تا حد درد خودداری کنید این عمل می تواند باعث کشیدگی در عضله شود که شما بر روی آن کار می کنید . عمیق نفس بکشید این امر باعث تشدید کشش در هنگام بازدم می شود . هر تمرین کششی 2 یا 3 بار انجام دهید . در هربار کشش سعی کنید کشش را انجام دهید که کشش ملایمی به عضله وارد شود . در تمرین های کشی که زانوی خود را خم می کنید مراقب باشید که زانوی شما فراتر از انگشتانتان پایتان نرود چراکه این حالت فشار شدیدی به زانوی شما اعمال می کند .
چه وقت کشش را انجام دهیم ؟
برای حفظ انعطاف پذیری بدنتان حداقل هفته ای 3 بار حرکات کششی انجام دهید . شما می توانید حرکات کششی را هر زمان که دوست داشته باشید انجام دهید ( برای مثال پشت میز کار و یا در حالی که منتظر اتوبوس هستید ) و در هر موقع از روز که فرصت دارید . هر ئوره انجام حرکات کششی باید 10 تا 20 دقیقه به طول بیانجامد . برای تمام انواع حرکات نرم و سبک ( calisthenics ) و چه حرکات سنگین با وزنه قبل و بعد از تمرین ، حرکات کششی انجام دهید . از کشش های شدید و استرسی 1 تا 2 ساعت بعد از خوردن غذا خوداری کنید . در خلال روزهای گرم و شرجی حرکات کششی شدید خود را صبح زود و یا هنگام غروب وقتی که هوا خنک تر و کمتر شرجی است انجام دهید . یر روی عضله که به تازگی آسیب دیده کشش انجام ندهید مگر اینکه پزشک شما به شما اجازه داده باشد . در این صورت نیز سعی کنید با وسایلی مثل زانو بند و مچ بند آن را حمایت کنید . کشش را با احتیاط انجام دهید تا از آسیب جلوگیری کنید . اگرچه معمولا یک گروه از عضلات بیشتر از دیگران تحت کشش قرار می گیرند ولی مهم این است که برای تمام گروه عضلات عمده و مهم حرکات کششی انجام شود . در کنار یک کشش کلی بر روی عضلات عمده و مهم ، حرکات کششی تخصصی نیز بر روی عضلات درگیر و فعال در ورزش ویا تمرینی که می خواهید اجرا کنید ، پیش از تمرین انجام دهید .
انواع تمرین های کششی
انواع کشش شامل کشش بالستیک ، کشش دینامیک ، کشش فعال ، کشش غیر فعال ، کشش استاتیک ، کشش ایزومتریک ، و کشش PNF می شود . اگر چه انواع مختلفی از کشش وجود دارد اما 2 نوع اساسی آن کشش بالستیک و کشش استاتیک هستند ، این 2 کشش برای گرم کردن و سر کردن در تمرینات تناسب اندام ضروری هستند .
کشش بالستیک
کشش بالستیک که به عنوان کشش فعال نیز شناخته می شود از حرکت و نیروی حرکتی برای کشش عضله استفاده می کند ، کشش بالستیک شامل یکسری حرکات سریع ات که یک وضعیت کششی خاص تبدیل می شوند . کش های بالستیک سبک از بخش های ضروری گرم کردن قبل از ورزش است کشش های بالستیکی که در برنامه گرم کردن خود انجام می دهید باید متناسب با حرکاتی باشد که در هنگام ورزش کردن می خواهید انجام دهید . حرکاتی باشد که در هنگام ورزش کردن می خواهید انجام دهید . حرکات زیر مثال هایی از کشش های بالستیک هستند : چرخش های مفصل 1 – بایستید و دستهایتان را در دو طرف بدن قرار دهید 2 – هر کدام از مفاصل زیر را بچرخانید : انگشتانتان ، مچ ، آرنج ، شانه ها ، گردن ، تنه ، و تیغه های شانه ؛ لگن ، زانو ها ، مچ پا ها ، پا و انگشتان ، چرخش بازو و چرخش بازوی بالای سر .
1- بایستید ( در حالی که پاهایتان کمی خم است و پاها به اندازه عرض لگن باز است ) . 2 – کمر خود را در حالت راست ( مستقیم ) حفظ کنید .
حرکت لانژ
لانژ ایستاده :
1- پای چپ خود را جلوتر قرار دهید و در حالی که پای راستتان را به اندازه یک قدم در عقب بدنتان قرار گرفته است . 2 – در حالی که به سمت پایین می روید پای سمت راست خود را خم کنید این امر باعث خم شدن زانوی چپتان می شود . 3 – وزنتان را یر روی پاشنه پای جلو قرار دهید تا عضلات باسن شما با کارایی بیشتر فعالیت کند . 4- به حالت ایستاده برگردید و این حرکت را با پای دیگر نیز انجام دهید .
لانژ قطری :
1. پای چپتان را به اندازه 45 درجه باز کنید 2 – این امر باعث می شود زانوی راستتان خم شود . 3 – وزن خود را بر روی پاشنه پای جلویی قرار دهید . 4 – به وضعیت ایستاده برگردید و این حرکات را با پای دیگر انجام دهید .
کشش ایستاتیک
در کشش ایستاتیک ( غیر فعال ) عضله به اندازه ی توانایی عضله کشیده می شود و در آن وضعیت حفظ می شود . این کشش تقریبا ایمن ترین نوع کشش است . کشش ایستاتیک به تدریج و با آهستگی و به وضعیت کشش تبدیل می شود و شما ممکن است وضعیت کشش را 10 تا 30 ثانیه حفظ کنید . کشش های استاتیک بیشتر برای سرد کردن بعد از ورزش مناسب هستند . البته شما می توانید از کشش های سبک استاتیک برای گرم کردن نیز استفاده کنید . بعد از سرد کردن در حالی که مایچه های شما هنوز گرم هستند می توانید با شدت بیشتری کشش انجام دهید . یک کشش خوب می تواند با آزاد کردن انقباض های خفیفی که در طول روز در عضلات ایجاد می شود بسیار آرامش بخش باشد .
www.70sibshop.ir
www.70sib.ir

همه آگهی های User-1 را ببینید.
مشخصات آگهی :
تاریخ ارسال آگهی: 1396/09/22 01:44:46 ب.ظ
تاریخ انقضای آگهی: 1399/09/22
موقعیت آگهی:تهران (تهران )
تعداد بازدید کننده : 587  بار 
مشخصات آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی: User-1
تلفن: 95 00 002 0915---  
 
عبارات کلیدی:
با حرکات کششی در ورزش ، بیشتر آشنا شویم ,چگونه کشش انجام دهیم ؟ ,بهترین کشش ، کشش آهسته و ارام است , در هنگام انجام کشش ، کشش خود را 10 تا 30 ثانیه نگه
ارسال پیام
تماس با User-1  در مورد این آگهی متن پیام:
نام و نام خانوادگی شما: 
ایمیل شما:
عنوان پیام:
 
 
 

کلمات کلیدی مرتبط:
     
 
کلمات کلیدی
     
 گروه آگهی:
   
 
 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک

0.093 ثانیه.