6:23:54     سوم آبان 1399
 
     
 
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
      صحت خدمات و مطالب مندرج در سایت به عهده آگهی دهنده است *** با ارسال عدد 1 و یا تماس با شماره ( 09120039250 ) میتوانید جهت ثبت و سفارش آگهی های خود اقدام نمایید    
مقالات
 

بیماری های خاصی که ممکن است از تغییرات ناخن ، قابل تشخیص باشند

 

بیماری های خاصی که ممکن است از تغییرات ناخن ، قابل تشخیص باشند
خشکی و شکنندگی دائمی ناخن ها با بیماری خاص تیروئید در ارتباط است . ترک خوردگی ویا شکنندگی همراه با رنگ زرد ، بیشتر به علت عفونت قارچی است .
بی شک همه ما معتقد به این اصل مهم هستیم که گران ترین و زیبا ترین لباس ما پوست ما و اهمیت خاص این کوضوع بر کسی پوشیده نیست . این در حالیست که ناخن نیز بخشی از دستگاه پوششی بدن است که فاقد عصب یا حس است .بخش های دیگر دستگاه پوششی بدن ، پوست ، مو و غشا ء مخاطی هستند . صفحات محافظتی به نام ناخن انتهای انگشتان دست و انگشتان پا را می پوشانند . ناخن ها از کراتین تشکیل شده اند ، کراتین یک پروتئین درشت مولکول در مو و پوست است . آیا می دانید تغییرات در ناخن های شما سرنخ بیماری خاص در شما است ؟ سفیدی ناخن در بعضی از قسمتهای ناخن و برخی از ناهمواری های روی ناخن ممکن است نشانه ای از بیماری خاص در بدن شما باشد . مشکلات کبد ، ریه و قلب می تواند تغییرات در ناخن های شما ایجاد کند . مطالب زیر را بخوانید تا ارتباط بین تغییرات در ناخن و بیماری خاص را بهتر بشناسید
ناخن رنگ پریده :
ناخن رنگ پریده گاهی اوقات می تواند نشانه ای ار بیماری خاص جدی باشد ، مانند :
کم خونی
نارسایی احتقانی قلب
بیماری کبد
سو ء تغذیه
ناخن سفید و تغییرات در ناخن :
اگر ناخن ها عمدتا سفید بوده و رنگ تیره تری داشته باشند ، می تواند نشانه مشکلات و بیماری خاص کبدی مانند هپاتیت باشد .
تغییرات در ناخن و زردی ناخن ها :
یکی از دلایل رایجی که می تواند سبب زردی ناخن شود ، بیماری خاص عفونت قارچی است . اگر عفونت بدتر شود ، بستر ناخن ممکن است جمع و ضخیم شده و سپس بیافتد . در موارد نادر ، ناخن های زرد و تغییرات در ناخن می تواند بیماری خاص جدی تری مانند بیماری شدید تیروئید ، بیماری های ریوی ، دیابت یا پسوریازیس را نشان دهد .
کبودی و تغییرات در ناخن ها :
ناخن با رنگ مایل به آبی می تواند به این معنا باشد که بدن اکسیژن کافی ندارد . کمبود اکسیژن می تواند به خاطر یک مشکل ریوی مانند آمفیزم باشد . برخی از مشکلات قلبی نیز می توان با کبودی ناخن همراه باشد .
ناخن مواج :
اگر سطح ناخن موج دار ویا حفره دار است ، این ممکن است نشانه اولیه بیماری خاص پسوریازیس و یا آرتریت های التهابی باشد . تغییرات در ناخن و رنگ آن نی رایج است ، زیر ناخن می تواند قهوه ای – قرمز به نظر رسد .
شکستگی و یا ترک خوردگی ناخن :
خشکی و شکنندگی دائم ناخن ها با بیماری خاص تیروئید در ارتباط است . ترک خوردگی و یا شکنندگی همراه با رنگ زرد ، بیشتر به علت عفونت قارچی است .
التهاب ناخن از تغییرات در ناخن :
اگر اطراف ناخن ، قرمز و پف آلود به نظر می رسد ( این مشکل به عنوان التهاب ناخن شناخته شده است ) ، این مشکل در نتیجه لوپوس یا دیگر بیماری های بافت همبند ایجاد می شود . عفونت نیز می تواند سبب قرمزی و التهاب ناخن شود
خطوط تیره زیر ناخن :
تغییرات در ناخن مانند خطوط تیره زیر ناخن باید در اسرع وقت بررسی شود . آنها اغلب در اثر بیماری خاصی مانند ملانوم ( خطر ناک ترین نوع سرطان پوست ) ایجاد می شوند .
جویدن ناخن و ناخن جویده :
گاز گرفتن ناخن ممکن است چیزی بیش از یک عادت قدیمی نباشد ، اما در برخی موارد نشانه ای از اضطراب دائمی است که می تواند درمان شود . جویدن ناخن و یا کوتاه کردن دائمی آن با اختلال وسواس در ارتباط است اگر شما نمی توانید جویدن ناخن را ترک کنید حتما به پزشک مراجعه نمایید .
نکات کلی دیگر راجع به تغییرات در ناخن ها :
ناخنی که به راحتی می شکند و دچار ترک خوردگی می شود در واقع از مشکلات احتمالی تغذیه ای خبر می دهد . کمبود ویتامین A و کلسیم موجب خشکی و ورقه ورقه شدن پوست می شود . کمبود پروتئین ، فولیک اسید ، ویتامین B ( برای رشد سلول و احیای سلولهای مرده مورد نیاز است ) و ویتامین C موجب افتادن ناخن ها می شود . کمبود پروتئین موجب تغییرات در ناخن و بروز راههای سفید بر روی ناخن ها می شود . نوعی کمبود اسید نیز بیماری خاصی است که ممکن است باعث ترک خوردن و نصف شدن ناخن ها شود .
تغییرات در ناخن ها لزوما نشانه بیماری خاص نیستند :
هرچند تغییرات در ناخن همراه با بسیاری از بیماری ها خاص است ، اما این تغییرات در ناخن به ندرت اتفاق می افتد . بسیاری از ناهنجاری های ناخن نیز بی ضرر هستند ( هرکسی که دچار سفیدی ناخن است ، لزوما هپاتیت تدارد ) . اگر شما در مورد ظاهر ناخن خود نگران هستید ، به یک متخصص پوست و زیبایی مراجعه نمایید .
www.70sibshop.ir
www.70sib.ir


همه آگهی های User-1 را ببینید.
مشخصات آگهی :
تاریخ ارسال آگهی: 1396/09/02 01:37:21 ب.ظ
تاریخ انقضای آگهی: 1399/09/02
موقعیت آگهی:تهران (تهران )
تعداد بازدید کننده : 481  بار 
مشخصات آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی: User-1
تلفن: 95 00 002 0915---  
 
عبارات کلیدی:
بیماری های خاصی که ممکن است از تغییرات ناخن ، قابل تشخیص باشند,خشکی و شکنندگی دائمی ناخن ها با بیماری خاص تیروئید در ارتباط است , ترک خوردگی ویا شکنندگی
ارسال پیام
تماس با User-1  در مورد این آگهی متن پیام:
نام و نام خانوادگی شما: 
ایمیل شما:
عنوان پیام:
 
 
 

کلمات کلیدی مرتبط:
     
 
کلمات کلیدی
     
 گروه آگهی:
   
 
 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک

0.125 ثانیه.