5:6:22     چهارم آبان 1399
 
     
 
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
      صحت خدمات و مطالب مندرج در سایت به عهده آگهی دهنده است *** با ارسال عدد 1 و یا تماس با شماره ( 09120039250 ) میتوانید جهت ثبت و سفارش آگهی های خود اقدام نمایید    
مقالات
 

تغییرات پوستی در بارداری

 

تغییرات پوستی در بارداری
همچنان که شکم طی بارداری بزرگ می شود پوست آن نیز ممکن است دارای خطوط قرمز به نام ترک بارداری شود . تا سه ماه سوم بسیاری از زنان دچار ترک های بارداری بر روی شکم ، باسن ، پستان و ران ها می شود .
بسیاری از بانوان طی بارداری متوجه تغییراتی در پوست ناخن و موهایشان می شوند . تعدادی از شایع ترین آن ها شامل موارد زیر است :
نقاطی تیره در پستان ها ، نوک پستان و سطوح داخلی ران
تکه های مانند ماسک بر روی صورت حوالی گونه ، بینی و پیشانی
خط سیاه از ناف تا خط رویش مو در ناحیه تناسلی
خطوط قرمز و عمیق بیشتر روی شکم
جوش صوت
عروق شکل عنکبوتی قرمز در جاهای مختلف
عرق واریسی
تغییرات در ناخن و رشد مو
علل تغییرات پوستی در بارداری چیست ؟
تعدادی مربوط به تغییرات در سطوح هومون ها طی بارداری می باشد . در مورد بیشتر تغییرات ممکن است که بعد از باردار از بین برود .
چرا نقاط یا تکه های تیره رنگ در بارداری ایجاد می شوند ؟
علت ایجاد آن ها در بارداری ، افزایش در سطح هورمون ملانین است . ملانین هورمونی طبیعی است که در ایجاد رنگ پوست و مو موثر می باشد . آنها معمولا در بعضی از خانم ها متاسفانه برای سال های طولانی باقی می ماند . برای این که جلوی بدتر شدن این نقاط و تکه های تیره رنگ را بگیریم از کرم ضد آفتاب مناسب و کلاه های لبه دار در بیرون منزل و محیط باز استفاده کنید .
ترک بارداری چیست ؟
همچنان که شکم طی بارداری بزرگ می شود پوست آن نیز ممکن است دارای خطوط قرمز بنام ترک بارداری شود . تا سه ماهه سوم بسیاری از زنان دچار ترک های بارداری بر روی شکم ، باسن ، پستان و ران ها می شوند . استفاده از کرم مرطوب کننده های قوی ممکن است کمک کند که گوشت نرم بماند اما جلوی ایجاد این ترک ها را نمی گیرد . بعد از زایمان بسیاری از آن ها از بین می روند اما ممکن است هرگز بطور کامل ناپدید نشوند .
آیا طی بارداری جوشهای پوستی شایع است ؟
در بسیاری از زنانی که از قبل جوش داشتند شایع است طی بارداری بدتر می شوند ، بعضی دیگر که پوست پاک و صاف داشتند نیز ممکن است در بارداری جوش پوستی داشته باشند .
درمان جوش صورت در بارداری :
دوبار در روز صورت خود را با آب ولرم بشویید .
اگر مویتان چرب است هر روز با شامپو بشویید و موهایتان را از صورت دور نگه دارید .
از کندن و فشردن جوش بپرهیزید تا جایشان نماند .
از مواد آرایشی بدون چربی استفاده کنید .
بر روی جوش ها از مواد دارویی ، حاوی مواد زیر استفاده کنید : بنزوییل پراکسید موضعی ، Azelaic acid ، اسید سالیسک موضعی ، اسید گلیکولیک و از مواد دارویی که حاوی موادی غیر از مواد بالاست با متخصص پوست مشاوره کنید . چون در بعضی از داروها ضد آکنه در بارداری نباید مصرف شود از جمله هورمون های ایزوترتینوئین خوراکی ( ترکیبات خانواده ویتامین A ) چون ممکن است نقص های شدید جنینی مانند ناتوانی های هوشی و نقص های کشنده در قلب و مغز یا دفرمیته های فیزیکی دیگر ایجاد کند .
علت ایجاد عروق شکل عنکبوتی چیست ؟
تغییرات هورمونی طی بارداری و همچنین افزایش حجم خون در بارداری می توان باعث ایجاد ورید های قرمز نازک به شکل تار عنکبوت بر روی صورت گردن یا بازو ها شود که رنگ قرمز آن معمولا بعد از زایمان از بین می رود .
علت ایجاد ورید واریسی چیست ؟
وزن و فشار رحم حامله می تواند جلوی جریان خون از قسمت تحتانی بدن شما را کاهش دهد و وریدهای پا متورم و دردناک و آبی می شوند . به این ها ورید های واریسی گفته می شود . این ورید ها در ناحیه تناسلی و واژن و مقعد ( بواسیر ) نیز می تواند اتفاق بیافتد . در بسیاری از موارد یک مشکل زیبایی هستند که معمولا بعد از زایمان از بین می رود .
آیا می توان از ایجاد ورید واریسی جلوگیری کرد ؟
اگرچه شما نمی توانید از آن پیشگیری کنید اما می توانید به بهبود تورم و درد و جلوگیری از بدتر شدن ورید های واریسی کمک کنید : مطمئن شوید در حال ایستاده و یا نشسته ثابت باقی نمانید و دایم حرکت داشته باشید .
با پاهای چمپاتمه برای مدت طولانی ننشینید .
پاهایتان را بر روی یک مبل یا صندلی یا چهار پایه بگذارید .
بطور منظم حرکات ورزشی مانند پیاده روی یا شنا داشته باشید .
جوراب واریس بپوشید .
با خوردن غذاهای حاوی فیبر زیاد و نوشیدن مایعات زیاد از یبوست جلوگیری کنید .
تغییرات موها در بارداری :
تغییرات هورمونی طی بارداری ممکن است موجب افزایش رشد یا ضخیم شدن مو های سر یا بدن شما شود . شاید مو در محل هایی رشد مو کند که بطور نرمال وجود نداشته مانند صورت ، سینه ، شکم ، بازوها . این تغییرات معمولا طی 6 ماه بعد از زایمان به حالت نرمال برمیگردد . حدود 4 ماه بعد از زایمان ، بسیاری از زنان متوجه ریزش و کاهش مو از پوست سرشان می شوند که علت آن برگشت هورمون ها به سطوح نرمال می باشد که باعث می شود موها به سیکل نرمال رشد و ریزش برگردند . رشد نرمال موها طی 3 تا 6 ماه کاملا به حالت نرمال برمی گردد .
تغییرات ناخن ها طی بارداری :
بعضی از خانم ها متوجه رشد سریع تر ناخن ها طی بارداری می شوند اما بعضی می بینند که ناخن ها به آسانی می شکنند همانند تغییرات در موها ، تغییرات ناخن ها بعد از زایمان نرمال می شوند .
دکتر صدیقه آذری
متخصص زنان و زایمان
www.70sibshop.ir
www.70sib.ir


همه آگهی های User-1 را ببینید.
مشخصات آگهی :
تاریخ ارسال آگهی: 1396/09/01 12:10:23 ب.ظ
تاریخ انقضای آگهی: 1399/09/01
موقعیت آگهی:خراسان رضوی (مشهد )
تعداد بازدید کننده : 547  بار 
مشخصات آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی: User-1
تلفن: 95 00 002 0915---  
 
عبارات کلیدی:
تغییرات پوستی در بارداری ,همچنان که شکم طی بارداری بزرگ می شود پوست آن نیز ممکن است دارای خطوط قرمز به نام ترک بارداری شود , تا سه ماه سوم بسیاری از زنان
ارسال پیام
تماس با User-1  در مورد این آگهی متن پیام:
نام و نام خانوادگی شما: 
ایمیل شما:
عنوان پیام:
 
 
 

کلمات کلیدی مرتبط:
     
 
کلمات کلیدی
     
 گروه آگهی:
   
 
 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک

0.031 ثانیه.